E-zero Autósiskola

Vállalási feltételek

Vállalási feltételek és írásos tájékoztató

A tanfolyamra jelentkezők a meghirdetett kategóriák között választhatnak egészségügyi alkalmasságuk, meglévő vezetői engedélyük és elképzelésük szerint. Kérem, olvassa el figyelmesen a tájékoztatót, ha bármilyen kérdése merül fel, az iskolavezető bővebb tájékoztatást ad kérésére, ügyfélfogadó irodánkban, melynek címe, és nyitvatartási ideje lentebb olvasható.
1. Képzőszerv megnevezése:
Fantázia név: E-ZERO Autósiskola

Cégnév: E-ZERO Autósiskola Korlátolt Felelősségű Társaság

Székhely: 6000 Kecskemét Zsoldos utca 11.
e-mail: ezerokft@gmail.com       Tel: 0620/961-2114
cég formája: Kft.
Honlap: e-zero.hu

Cégbírósági jegyzékszám: 03-09-135508

Iskolavezető: Csontos Gyula 0620/34-44-728 csontosgyula@csontosgyula.hu
Ügyfélfogadó címe: 6000 Kecskemét, Ipoly utca 9. email: ezerokft@gmail.com  Telefon:0620/961-2114
Ügyfélfogadási idő:
Szerda: 8:00-12:00 13:00-17:00

  1. Fogyasztóvédelmi mutatószámok: az aktuális mutatószámok az KAVK honlapján illetve a képzőszerv honlapján mindenkor megtekinthetőek.
    Vizsga sikerességi mutató (VSM):
    Elméleti vizsga sikerességi mutatószám.
    Forgalmi vizsga sikerességi mutatószám.
    Átlagos képzési óraszám (ÁKÓ):

    A Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (KAVK) felé minden szakoktatónak havonta lejelentési kötelezettsége van, ezért a fenti két mutatószámot az KAVK határozza meg.
    Képzési költség (KK):
    A mutató számításának módja: A képzőszerv számolja ki az előző negyedévben jogosítványt szerzett tanulók összköltségeinek átlagát kategóriánként az KAVK által meghatározott módon. Ha az elmúlt negyedévben 10 -nél kevesebb tanuló szerzett jogosítványt, akkor az adott kategóriának megfelelő kötelező óraszámokkal kell számolnunk. Az elméleti tanfolyam árát és a gyakorlati órák díját tartalmazza. Tartalmaznia kell a képzési költségnek a különböző díjakat, mint pl. iskolaváltás díja, regisztrációs díj, adminisztrációs díj, stb.. Iskolánk ezen ügyintézésekért külön költséget nem számol fel, így a mutatószám ezt nem is tartalmazza. NEM kell tartalmaznia: vizsgadíjakat, elsősegély tanfolyam és vizsga díját, orvosi vizsgálat díját, vezető engedély kiállításának díját.
  2. Engedélyező hatóság: 
    Innovációs és Technológiai Minisztérium

Közúti Gépjármű-közlekedési Hatósági Főosztály
Elérhetősége: 1138 Budapest, Váci út 188.
Postacím: 1440 Budapest Pf.: 1.
Telefon:061/477-1551
A képzés ellenőrzését ellátó megyei közlekedési hatóság címe és elérhetősége:
KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság Dél-alföldi Járművezető Vizsgáztatási és Utánképzési Főosztály Bács-Kiskun Megyei Vizsgaszervezési és Utánképzési Osztály – 6000 Kecskemét, Szent István krt. 19/a Telefon: 06 76/795-110

  1. Vállalási feltételek:

 „B” kategória
A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű. Valamint a 326/2011 (XII.28) Kormány rendeletben meghatározott ehhez a járműhez kapcsolt pótkocsi.
A tanfolyamra történő jelentkezés feltételei:

  • Kitöltött jelentkezési lap (nyilatkozat kitöltése)
  • Érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya
  • Iskolával kötött oktatási szerződés
  • Érvényes orvosi alkalmassági (nem szükséges amennyiben orvosi érvényességhez kötött érvényes vezetői engedélye van)
  • Tanfolyamra az vehető fel, aki elmúlt 16 év 6 hónapos.

„A1” alkategória
Olyan motorkerékpár, amelynek hengerűrtartalma a 125 cm3-t, teljesítménye a 11 kW-ot, teljesítmény / tömeg aránya pedig a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, továbbá olyan motoros triciklik, amelyek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.
A tanfolyamra történő jelentkezés feltételei:

  • Kitöltött jelentkezési lap (nyilatkozat kitöltése)
  • Érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya
  • Iskolával kötött oktatási szerződés
  • Érvényes orvosi alkalmassági (nem szükséges amennyiben orvosi érvényességhez kötött érvényes vezetői engedélye van)
  • Tanfolyamra az vehető fel, aki elmúlt 15 éves 6 hónapos

 „A” kategória
Olyan motorkerékpár, mely min. 595cm3, és nem tartozik az „A1” és „A2” alkategóriába, az „A” korlátozott kategóriába, továbbá motoros triciklik, amelyek teljesítménye a 15 kW-ot meghaladja.
A tanfolyamra történő jelentkezés feltételei:

  • Kitöltött jelentkezési lap (nyilatkozat kitöltése)
  • Érvényes személyi igazolvány és lakcímkártya
  • Iskolával kötött oktatási szerződés
  • Érvényes orvosi alkalmassági (nem szükséges amennyiben orvosi érvényességhez kötött érvényes vezetői engedélye van)
  • Tanfolyamra az vehető fel, aki elmúlt 23 éves 6 hónapos, vagy elmúlt 19 éves 6 hónapos legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében

Elméleti vizsgára az bocsátható, aki az előírt életkornál legfeljebb 3 hónappal fiatalabb, és az elméleti elvégezte.
Iskolai végzettségre vonatkozó rendelkezések:
A beiratkozáshoz nyilatkozattal, majd a vizsgaigazolás kiadásához az okmány eredeti vagy közjegyző vagy kiállító által hitelesített minimum alapfokú (8. osztályos bizonyítvány) végzettséget igazolni kell.
Külföldi bizonyítványok, oklevelek esetében a GKM rendeletben leírtak az irányadók. A tanuló az alapfokú iskolai végzettségét legkésőbb az első vizsga napján a 24/2004 (IV.21) GKM rendelet  10. § (4) bekezdésben meghatározottak szerint igazolja a közlekedési hatóság részére. Ha a tanuló alapfokú iskolai végzettségét a (10) bekezdésben meghatározott módon nem igazolta, annak teljesítéséig a következő vizsgára nem bocsátható.

Orvosi alkalmasság:
A tanuló minimum eü: 1 csoportú orvosi alkalmassági vizsgálat eredményessége alapján jelenthető elméleti vizsgára. Az orvosi alkalmassági okiratot a háziorvos, üzemorvos, szakrendelés állítja ki, ellenértéke a mindenkori díjtáblázatuk alapján, ellenértékét a háziorvosnál, üzemorvosnál, szakrendelésen szükséges fizetni.
Nyomtatványok kitöltésével kapcsolatos rendelkezések:
A felnőttképzési szerződésnél kiskorú vagy fiatalkorú (18. életévét be nem töltött) jelentkező esetén a szülő (törvényes képviselő) jóváhagyása szükséges, amit aláírásával igazol. A jelentkezési lap kitöltése az elméleti vizsgára való jelentkezés feltétele.
Tandíj és vizsgadíjak fizetése:
Készpénzbefizetéssel kell teljesíteni, amelyhez részletfizetési kedvezményt biztosítunk. A vizsgadíjakat a 84/2009. (XII. 30.) KHEM rendelet szabályozza.
Érvényes tanfolyamdíjak 1. számú melléklet:

kategória elméleti tanfolyamdíj gyakorlat óraszám gyakorlat óradíj gyakorlat forgalom összesen tandíj összesen KRESZ vizsgadíj JK vizsgadíj forgalmi vizsgadíj vizsgadíj összesen teljes tanfolyamdíj
B 49 900 Ft 29+1* 9000  Ft 270 000 Ft 319 900 Ft 4 600 Ft ———– 11 000 Ft 15 600 Ft 335 500 Ft
A1 49 900 Ft 16+2* 8500 Ft 153 000 Ft 202 900 Ft 10500 Ft 9000 Ft 24 000 Ft 43 500 Ft 246 400 Ft
A 49 900 Ft 26+2* 8500 Ft 238 000 Ft 287 900 Ft 10500 Ft 9000 Ft 24 000 Ft 43 500 Ft 331 400 Ft

A tanfolyamdíjak hirdetett tanfolyamonként változhatnak a meghirdetett kedvezmények miatt. A vizsgadíj befizetésének módja: készpénzzel az autósiskola pénztárában. Illetékes KAVK kirendeltségen csak elméleti pótvizsga fizethető!

A tanfolyamdíjat, ha a tanuló igényli, részletekben is fizetheti. Az első részletet az elméleti oktatásra való jelentkezéskor, a második részletet az elméleti vizsga kiírásáig a gyakorlati oktatás díját az 1. a 11. és 21. vezetési órán köteles megfizetni. Az utolsó részletet a gyakorlati, forgalmi vizsga kiírásáig kell kifizetni.
Amennyiben a képzést érintő jogszabályokban változás áll be, a képzőszervnek joga van a tanfolyamdíjat a mindenkori oktatási tematikában szereplő követelményeknek megfelelően átalakítani.

Elsősegélynyújtó tanfolyam: 
Elsősegély vizsgát kell tenni, aminek vizsgadíja 15000 Ft. A vizsga alól mentesülhet a tanuló, ha az erre irányuló jogszabályok valamelyikét korábban már teljesítette. Vizsgára felkészítő tanfolyamokat a TNG Autósiskola is szervez a Vöröskereszttel együttműködve, illetve távoktatásban, E-learning tanfolyam keretein belül is elvégezhető. Képzés díja: 24 990 Ft.
A jövőben a vezetői engedély kiállítása az utolsó sikeres (forgalmi) vizsgát követő negyedik munkanaptól a közlekedési hatóság felkeresése nélkül bármelyik okmányirodában vagy kormányablaknál közvetlenül kérvényezhető az első segélynyújtási ismeretek megszerzését igazoló dokumentumok birtokában.

Elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás bemutatása alóli mentességet élvez külön jogszabály alapján aki,
– az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi,
– az állatorvosi tudomány egyetemen szerzett állatorvosi,
– védőnői,
– dietetikusi,
– mentőtiszti,
– gyógytornász,
– egészségügyi szakoktatói,
– diplomás ápolói oklevéllel rendelkezik,
Valamint közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzett, vagy egészségügyi szakközépiskolát, szakiskolát végzett.
Továbbá minden olyan vizsgázó, aki 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között D kategóriás vezetői engedélyt, vagy trolibusz kategóriára járművezetői engedélyt szerzett.
Illetve 1984. január 1-je után bármely járműkategóriában vezetői engedélyt, trolibusz vezetői kategóriára járművezetői engedélyt, Mezőgazdasági vontató, Segédmotor kerékpár, Lassú jármű kategóriában közúti járművezetői jogosultságot szerzett.

Elméleti képzés:

Helye: 6000 Kecskemét, Parasztfőiskola 2/a

Az elméleti képzés tantermi képzés formájában történik. Helye a mindenkori tanfolyamokkor meghirdetett tanhely. Naponta legfeljebb 4 elméleti óra tartható (4×45 perc). A tanórák között legfeljebb két tanóránként 10 perc szünetet kell tartani. A tanfolyam tantermi oktatása során minden foglalkozáson jelenléti ívet kell vezetni, melyet az oktatáson résztvevőkkel minden alkalommal alá kell íratni.

A tanuló számára az elméleti oktatás elvégzése akkor igazolható, ha az egyes elméleti oktatásra vonatkozó kötelező óraszám 10%-nál kevesebbet hiányzott tantárgyanként. Ha a tanuló a kötelező óraszám 10%-nál kevesebbet hiányzott (tantárgyanként), önálló felkészüléssel is pótolható. Ettől magasabb óraszám hiányzása esetén a tanuló számára – azon témakörökből, melyeken a tanuló nem vett részt – pótfoglalkozást kell tartani. A kötelező óraszámokat és tantárgyakat a 2. számú melléklet tartalmazza.

Elméleti vizsgára bocsátható az a tanuló, aki az előírt életkort betöltötte (előtte 3 hónappal), az elméleti képzést elvégezte, az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozik, és a tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint 9 hónap telt el. Ha a tanfolyam megkezdésétől számítva 12 hónapon belül nem tesz sikeres elméleti vizsgát, újabbat csak a teljes tanfolyam megismétlése után tehet.

A kötelezően előírt elméleti óraszámok (2. számú melléklet) pontos elosztása a tanfolyammegnyitón kerül megbeszélésre, amit a tanulmányi naplóban rögzítünk.

Az elméleti képzés távoktatás keretein belül is elvégezhető az e-educatio által biztosított felkészítő program (e-learning) használatával. Rendelkezésre álló idő: 180 nap és 75 óra.

Igény esetén vizsgafelkészítő alkalmazás is vásárolható. Ennek díja 30 napra és 12 órára 10 000 Ft. Vagy 45 napra ás 24 órára 17 000 Ft.

Az e-learning képzésben részt vevő tanuló adatait, illetve az e-learning képzés azonosító számát a tanulóval kötött szerződés alapján a hozzáférést követően haladéktalanul, de legkésőbb 24 órán belül a közlekedésért felelős miniszter részére meg kell küldeni.

Képzés elvégzésének igazolása

A vizsgára jelentkezéshez előírt képzési rész (tantárgy) elvégzését tanúsító igazolást az e-learning képzés esetén minden esetben, tantermi képzés esetén a tanuló kérelmére az iskolavezető köteles a befejezést követő 3 munkanapon belül a tanuló részére kiadni, valamint a közlekedési hatóság részére elküldeni. Az igazolásnak tartalmaznia kell:

  1. a) a képző szerv azonosító adatait (nevét, címét),
  2. b) a tanuló személyes adatait (nevét, anyja nevét, születési dátumát, születési helyét),
  3. c) a tanuló azonosítóját,
  4. d) vezetői engedély kategóriát, amelyre a képzés irányul,
  5. e) a teljesített képzési rész (tantárgy)
  6. ea) megnevezését,
  7. eb) kezdési időpontját,
  8. ec) befejezési időpontját,
  9. f) iskolavezető aláírását,
  10. g) igazolás kiállításának dátumát.

Elméleti képzés e-learninggel:
Egy internet eléréssel rendelkező számítógép segítségével lehet hozzáférni. A tartalmak egy informatikai rendszer, úgynevezett képzésmenedzsment rendszer (Learning Management System, röviden LMS) közvetítésével jutnak el a tanulók számítógépére, ahol csupán egy web böngészőre van szükség.

1.) Az e-Educatio informatikai rendszerén futó képzésmenedzsment rendszer.
2.) A képzést szervezi.
3.) Témakörönként történik a tanulás.
4.) Rögzíti és értékeli a tanuló képzési előrehaladását, ellenőrző kérdésekre adott válaszait, és eredményeit. A tanuló teljesítményének értékelése alapján végrehajtja továbbá a képzési program szerint lehetséges navigációs kéréseit.
5.) Egy adott tananyagrészt csak akkor kezdhet el a tanuló, ha a megelőzőt már befejezte.
6.) A rendszer ellenőrzi az oktatás elvégzésének feltételeit, határidejét.
7.) A képzéssel kapcsolatos paramétereket (egyebek mellett az eltöltött kötelező időt, a tesztek sikerességének minimum követelményeit) a képzésmenedzsment rendszerben a tananyag jellegére, a tanulók átlagos képességeire (pl. olvasási sebesség) valamint a jogszabályi előírásokra figyelemmel a képzőszerv (jelen esetben az e-EDU Autósiskola) szakemberei állítják be.

 

Gyakorlati képzés:

Tanpályás képzés helye: 6000 Kecskemét, Parasztfőiskola 2.
A járművezetési gyakorlat oktatása az elméleti tantárgyakból tett sikeres vizsga után, a tanuló nevére kiállított, a közlekedési felügyelőség által hitelesített vezetési karton birtokában, szakoktató felügyelete mellett kezdhető meg.
A vezetési gyakorlat akkor minősül oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató az előírt szabályoknak megfelelően kitöltötte, és a tanuló az óra megkezdésekor és befejezésekor a kezdeti és a befejezési időpont bejegyzés mellett azt saját kezűleg aláírta.
A kötelezően előírt vezetési óraszámokat a 2. számú melléklet tartalmazza. 1 gyakorlati tanóra 50 perc, és két gyakorlati tanóra összevonható szünet nélkül. A gyakorlati oktatás alapoktatásból és főoktatásból áll. Az alapoktatás során egy tanulónak legfeljebb 2 tanóra tartható. A főoktatás során pedig legfeljebb naponta 4 tanóra tartható, amelyet legalább két részben, a két tanóra között legalább 1 óra szünet közbeiktatásával kell szervezni. A vezetési gyakorlat alap és főoktatása során a kötelezően előírt minimális óraszámot és menettávolságot teljesíteni kell. A forgalmi feladatra előírt óraszámok csak a sikeres járműkezelési vizsga után kezdhetőek meg, kivéve a B kategóriát. Az mulasztást pótolni kell. A kötelezően előírt minimális óraszámokat minden esetben tényleges képzéssel kell eltölteni. Az oktatás során a járművön a tanuló, a szakoktató, a tolmács, a szakfelügyelő és az ellenőrzésre jogosult személyek tartózkodhatnak. A képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, a megfigyelő szakoktató, a szakoktató jelölt, valamint az iskolavezető engedélyével és a tanuló hozzájárulásával megjelölt más személy is tartózkodhat.

Ha az oktató vagy a tanuló nem jelenik meg a megbeszélt helyszínen és időben, akkor a vezetést el kell halasztani, és a tanuló számára egy másik időpontot szükséges kijelölni.,
„B” kategória: VW GOLF TDI
„A” kategória: SUZUKI GSR 600
„A1” kategória: Aprilia Sportcity 125

A tanuló biztosíthat saját járművet a gyakorlati képzés-, illetve forgalmi vizsga során, amennyiben a jármű a 24/2005. (IV.24.) GKM rendelet 5. Számú melléklete szerinti feltételeknek megfelel.

Gyakorlati vizsgára bocsátható, aki a 2. számú mellékletben meghatározott kötelező óraszámokat és menettávolságokat igazoltan teljesítette, és az előírt életkort betöltötte. A kétkerekű képzések gyakorlati vizsgáztatása december 1-je és március 1-je között szünetel.

  1. számű melléklet: kötelező tantárgyakról, óraszámokról, menettávolságokról
kategória kód össz óra közlekedési alapismeretek járművezetés elmélete szerkezeti és üzemeltetési ismeretek össz óra alapoktatás gyakorlat főoktatás gyakorlat városi vezetés gyakorlat országúti vezetés gyakorlat éjszakai vezetés gyakorlat menettávolságok km-ben
B —– 28 20 6 2 29 9 20 14 4 2 580
A1 22 14 4 4 16 6 8 6 2 —— 240
A 4 —– ——————- —————— —————– 12 4 8 4 4 ————- 180
A 5 3 1 1 1 8 2 6 4 2 ————- 120
A 2 —– ——————- —————— —————– 16 6 10 8 2 ————- 240
A 3 3 1 1 1 10 4 ——– 4 2 ————- 150
A 6 22 14 4 4 26 10 16 11 5 ————- 390

 

Vizsgaigazolás kiállítása: A sikeres vizsgáról a közlekedési hatóság vizsgaigazolást állít ki, amelyet a sikeres vizsgát követően haladéktalanul, de legkésőbb a következő munkanapon elektronikus úton továbbít az illetékes közlekedési igazgatási hatóság részére. A vizsgaigazolás kiadásának ügyintézése díj- és illetékmentes.

Vezetői engedély kiállítása:
Magyarország bármely okmányirodájában személyesen lehet intézni az eredeti orvosi alkalmassági vélemény, a személyi igazolvány és lakcímkártya bemutatásával. A vezetői engedélyt csak olyan kérelmezőnek lehet kiadni, akinek a tartózkodási helye Magyarország területén van, valamint nem magyar állampolgár esetén az engedély kiadását megelőzően 6 hónapon keresztül Magyarországon tartózkodott. (Kivétel a 326/2011. (XII.28.) Korm. Rendelet 15. paragrafusának 3-4 bekezdése).

  1. év februárjától az ügyfelek széles köre jogosulttá válik arra, hogy jogosítványát hivatalból, automatikus eljárásban, ingyenesen kapja meg az illetékes hatóságtól, amennyiben:
  2. a) első vezetői engedélyét szerzi meg, vagy
  3. b) meglévő vezetői engedélyét meghosszabbítja, vagy
  4. c) új kategóriára szerez engedélyt, valamint az előbbiek tekintetében
  5. d) az automatikus okmánykiállítás érdekében írásbeli nyilatkozatot tesz.

Az írásbeli nyilatkozat megtételére az alábbi lehetőségek állnak rendelkezésre:

  1. a www.magyarorszag.hu weboldal,
  2. az illetékes kormányablak/okmányiroda, illetve
  3. a KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont (továbbiakban: Vizsgaközpont).

Összefoglalva az előbbieket: a nyilatkozat Vizsgaközpontnál történő benyújtása a fent jelzett lehetőségek egyike, ebből adódóan pedig a jelentkezési lapnak nem kötelező melléklete. Amennyiben a nyilatkozattételre a Vizsgaközpontnál kerül sor, úgy a nyilatkozat a jelentkezési lap kitöltését követően az informatikai rendszer által felajánlott módon kitölthető. Lehetőség van továbbá arra is, hogy a nyilatkozat kitöltése az ügyfélkapun (https://ekapu.nkh.gov.hu/kgh/) utólagosan történjen meg, illetve a korábbi nyilatkozat módosítására sor kerüljön. Fontos, hogy a Vizsgaközpontnál csak az első vezetői engedély vagy új kategória megszerzése esetén van lehetőség nyilatkozatot tenni, továbbá, hogy az elektronikus kitöltés mellett a nyilatkozat papíralapú benyújtása is szükséges.

  1. Tanuló áthelyezésére, képzés megszakítására vonatkozó rendelkezések:
    A tanuló írásbeli kérésére a képzést megszakítjuk, az addig elvégzett oktatásról 3 munkanapon belül hivatalos képzési igazolást állítunk ki. A megszakítás illetve áthelyezés esetén 10.000Ft adminisztrációs költséget számítunk fel, kivéve, ha az oktatás a képzőszerv hibájából szakadt meg. Kedvezményes tanfolyamaink esetében, amennyiben a tanuló áthelyezteti magát, az adott kedvezményt köteles befizetni, mielőtt a képzőszerv a képzési igazolást kiállítja.
    Nem térítünk vissza elméleti és gyakorlati tanfolyamdíjat, illetve már befizetett (készpénzes illetve átutalással fizetett) vizsgadíjat.
  2. Kérelem, panasz esetén
    Amennyiben oktatójával a probléma nem rendezhető, kérem, forduljon az iskolavezetőhöz (Csontos Gyula 0620/34-44-728). Bármilyen kérését, észrevételét, panaszát írásban is beadhatja (levelezés cím: 6100 Kiskunfélegyháza, Kossuth Lajos utca 17-19. e-mail: csontosgyula@csontosgyula.hu)
  3. Tanuló jogai és kötelezettségei
    A tanulónak joga van:
    – a képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozói szerződését,
    – a vállalkozói szerződésben rögzítetteket számon kérni, igénybe venni,
    – oktató és járműtípust választani
    – másik oktatót kérni
    – másik képzőszervez áthelyezést kérni
    – lemondani a megbeszélt gyakorlati vezetést 1 munkanappal hamarabb írásban
    – panaszt tenni
    – titoktartást követelni a képző szervtől és oktatójától egyaránt a személyét érintő kérdésekben
    – tanfolyamról számlát kérni
    – a tanfolyam közben, gyakorlati képzés során a képzésben való részvétel lemondása esetén a fel nem használt befizetett összeg visszatérítését 2 éven belül kérheti a kategóriára érvényes aktuális képzési díj 10 % mértékű kezelési költéség levonás után.

A tanuló kötelessége:
– a tandíjat és vizsgadíjat minden esetben előre megfizetni, a képzőszerv iskolai és pénzügyi rendtartását elfogadni és betartani
– gyakorlati foglalkozásokon józan, kipihent állapotban, és az oktatási körülményekhez igazodó öltözetben megjelenni
– a gyakorlati órákon kulturáltan viselkedni, azokon aktívan közreműködni, együttműködni
– a megbeszélt gyakorlati vezetési órákat minimum 3 nappal előtte lehet lemondani,                                            – késés esetén az oktatóra legalább 20 percet várni                                                                                                     – amennyiben  24 órán belül mondja le a tanuló a vezetést, úgy a gyakorlati óradíj 50%-ának megfelelő rendelkezésre állási díjat köteles fizetni a képzőszerv részére

A gyakorlati oktatás során szeszesital, kábítószer hatása alatti állapotban a képzés bármely szakaszában tilos részt venni. Ha mégis a felsoroltak valamelyikével él a képzési idő során, azonnali kizárást eredményezi. Szintén azonnali kizárást jelent, ha valaki a tanfolyam rendjét, figyelmét súlyosan megszegi.

  1. Pénzügyi feltételek
    A tandíj megfizetésére kamatmentes részletfizetési lehetőséget biztosítunk. Az esetleges pótórákat az oktatónál kell igényelni a szükségletnek megfelelően, és díját a képzőszerv felé kell megfizetni. A pótórák díja megegyezik az alapóra díjával. Minden esetben szolgáltatást akkor biztosítunk, amennyiben a díjfizetés rendezésre kerül befizetési bizonylaton, illetve számlán. A beiskolázás, elméleti vizsgára jelentés feltétele az elméleti tandíj és vizsgadíj megfizetése. Gyakorlati vizsgára csak a teljes tandíjat és vizsgadíjat befizetett tanuló írható ki. Amennyiben a tanuló a képzést felfüggeszti, és azt 2 éven keresztül nem folytatja, a felhasználásra nem került befizetéseit a képzőszerv vissza nem téríti.
    Ha az elméleti és a gyakorlati oktatáson kívül az autósiskola más szolgáltatást is teljesít a tanuló számára a szerződésben foglaltakon felül, mint például elsősegélynyújtó tanfolyam vagy vizsga szervezése, vizsgaügyintézés, akkor azért külön díjat kérhet.
  2. Tájékoztató a vizsgákról, vizsgáztatásról
    – A gyakorlati vizsgákat a sikeres közlekedési ismeretek vizsga letételének időpontjától számított 2 éven belül lehet letenni, kivéve az elméleti tanfolyam és vizsga nélküli kategóriáknál, ahol a vezetési karton hitelesítésétől számított 12 hónapon belül sikeres vizsgát kell tenni, elmaradása esetén a képzést meg kell ismételni.
    – Két éven belüli, azonos kategória esetén, 5 sikertelen gyakorlati vizsga esetén pályaalkalmassági vizsgálat szükséges, ha ezen megfelel a tanuló, képzését tovább folytathatja (az előírt két éven belül).
    – A vizsgákon a kiírt időpontban pontosan meg kell jelenni.
    – A tanulónak a vizsgákra magával kell vinnie érvényes személyazonosságot igazoló okmányát, ha van, járművezetői igazolványát, jogosítványát, vizsgaigazolását.
    – Aki a vizsgán valamely tárgyból nem felelt meg, 3 munkanap után tehet ismét vizsgát.
    – A közlekedési hatóság önhibáján kívül meghiúsult vizsgaesemény esetében új vizsgát kizárólag a meghatározott vizsgadíj ismételt befizetése után lehet tenni.
    – A számítógépes és írásbeli vizsga helyett szóbeli vizsgát tehet (ha még nincs számítógépes vizsgaprogram), – indokolt esetben tolmács közreműködésével- az, aki a magyar nyelvet nem érti, nem beszéli, egészségi állapotából eredően írásra képtelen, erre a felügyelettől kérelemre engedélyt kapott.
    – Kérelemre hallássérült személy is tehet szóbeli vizsgát, amelyen a közlekedési hatóság által kirendelt jelnyelvi tolmács közreműködik.
    – Forgalmi vizsga sikeres járműkezelési vizsga -kivéve B kategória – után tehető.
    – Ha a vizsgázó bármely vizsgát automata sebességváltóval rendelkező járművön tette le, a kategória korlátozás alá kerül.
    – A vizsgát a vizsgabiztos köteles felfüggeszteni és 6 hónapra eltilthatja azt, aki a személyazonosságot illetően a vizsgabiztost megtévesztette, vagy kísérletet tett rá, a vizsgabiztost döntésének meghozatalában előny adásával, ígéretével, fenyegetéssel befolyásolni törekedett; aki a vizsga rendjét megzavarja, az a további vizsgáktól, vagy 3 hónapra eltiltható a vizsgabiztos által; a vizsgabiztos abban az esetben is felfüggesztheti a vizsgát, ha a szakoktató a vizsga eredményének befolyásolására törekedett, ebben az esetben a szakoktató legfeljebb 6 hónapnyi eltiltást kaphat a szakoktatói tevékenységétől.
  3. Mentesítések
    -A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain való részvétel alól – kérésére – az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.

– Elméleti vizsga és tanfolyam nélkül is gyakorlati vizsgára bocsátható az, aki automatikusan működtetett tengelykapcsolóval, illetőleg sebességváltóval felszerelt jármű vezetésére korlátozott vezetői engedélyét hagyományosan működtetett erőátvitelű jármű vezetésére terjeszti ki,vagy mint mozgássérült, meghatározott jármű vezetésére jogosító érvényes vezetői engedélyét más – de ugyanabba a kategóriába tartozó – jármű vezetésére kívánja érvényesíttetni, vagy a meglévő lassú jármű vezetésére jogosító vezetői engedélyét (járművezetői igazolványát) „T” kategóriára kívánja kiterjeszteni, vagy számára a bíróság – külön jogszabály alapján  – a járművezetés újbóli gyakorlását a járművezetéshez szükséges jártasság igazolásától tette függővé

– Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki „A” kategóriás vizsgához – két évnél nem régebben szerzett – „A2” vagy „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” vagy „A2” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett.

  1. Kötelező óraszámokra vonatkozó kötelezettségek:
    A kötelező óraszámok jogszabályban meghatározottak szerint azt jelenti, hogy ezeken a tanuló köteles megjelenni. Hiányzás esetén más foglalkozáson, vagy másik tanfolyamon ellenérték megfizetése mellett ezt pótolnia kell. A be nem pótolt órákig a hallgató vizsgára nem jelenthető.
    A kötelező óraszámok felosztását és tananyagát a mindenkori tanfolyamon az első foglalkozás alkalmával közöljük.
  2. Egyéb rendelkezések:
    – A meghirdetett tanfolyamdíjakból az iskola időszakonként kedvezményt adhat, melyet hirdetés útján hoz a tanulók tudomására.
    – A tanfolyam megkezdése után az elméleti tandíj nem változik, a vizsgadíjak mértéke a mindenkori vizsgadíjakkal megegyező
    – A gyakorlati vezetés díjazása a szerződéskötéstől számítva 3 hónapig érvényes. 3 hónap után a képzőszervnek jogában áll árat emelni.
    – Várandós tanuló saját felelősségére vehet részt a képzésben, vizsgákon.